Jak rozpocząć działalność gospodarczą?

Wiele osób zastanawia się nad prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Dla początkujących może wydawać się to skomplikowane. Warto przemyśleć wcześniej „pomysł na biznes”. Należy poświęcić czas, aby nasze wysiłki i środki nie okazały się bezzwrotną inwestycją.

Nim rozpoczniemy formalny proces rejestracji działalności gospodarczej powinniśmy zastanowić się wcześniej czym się ma zajmować nasza firma, jak ją prowadzić, utrzymać na rynku i unikać istniejących niebezpieczeństw. Również ważne jest dziś, aby przygotować profil naszej działalności pod względem możliwości pozyskania środków na rozwój firmy z obecnie dostępnych źródeł.

Pamiętajmy, że w wielu aspektach związanych z założeniem i rozliczaniem podatków pomoże dobre biuro rachunkowe.

Aby pomóc w tym temacie, nasza Kancelaria Podatkowa poleca poradnik wydany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, zatytułowany „Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą. Poradnik dla nowo powstałych firm”.

Abera poleca – Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą.

Przytaczając za autorami, dla kogo jest ta książka:
„Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą” odpowiada na potrzebę zgromadzenia w jednej publikacji podstawowych informacji dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej i przedsiębiorców poszukujących sposobów na rozwój swoich firm. Gromadzi adresy wielu serwisów internetowych pomocnych w założeniu i prowadzeniu działalności gospodarczej, informacje o projektach szkoleniowych i instytucjach otoczenia biznesu dających przedsiębiorcom dostęp nie tylko do niezbędnej wiedzy, pomocy ekspertów, ale także przydatnych narzędzi ułatwiających nawiązanie pierwszych gospodarczych kontaktów.

Aktualne (wydanie 6) można pobrać bezpośrednio ze strony agencji albo klikając na jeden z poniższych linków:

Poradnik w wersji .PDF

Poradnik w wersji .EPUB (na czytniki ebook)

Link do strony PARP

Zapisz

Designed by Freepik

Zapisz

Zapisz