Dlaczego warto wybrać usługę w biurze rachunkowym?

Wiele osób zaczynających lub już prowadzących działalność gospodarczą napotyka problemy związane z prowadzeniem dokumentacji księgowej firmy. Samodzielne prowadzenie księgowości jest możliwe, lecz błędy przekładają się nieraz na straty finansowe, częstokroć większe niż kwoty zaoszczędzone na biurze rachunkowym.

brünette freundliche managerin
Biuro rachunkowe to spokój i bezpieczeństwo przedsiębiorcy.

Samodzielna księgowa to rozwiązanie dobre tylko dla średnich i dużych firm, ale i w tym sektorze coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z tzw.  Outsourcingu księgowego, który stanowi dla nich znaczące obniżenie kosztów.

Na uwagę zasługują Kancelarie Podatkowe. W zakresie działalności tych przedsiębiorstw jest to, co oferują biura rachunkowe oraz pakiet dodatkowych usług, dzięki którym przedsiębiorca może wygodnie i bez obaw prowadzić swoją firmę.

Oto podstawowe zalety korzystania z biura rachunkowego czy Kancelarii Podatkowej:

1.      Biuro rachunkowe specjalizuje się w obsłudze podatkowej przedsiębiorstw.

2.      Właściciel firmy nie ponosi odpowiedzialności za poprawność księgowania i sporządzania deklaracji podatkowej. Każde biuro rachunkowe powinno być ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej za popełnione błędy. Takiego ubezpieczenia nie może wykupić przedsiębiorca.

3.      Oszczędność czasu.

4.      Przedsiębiorca będący podatnikiem nie musi śledzić zmian przepisów.

5.      Dokumentacja księgowa jest zabezpieczona przez przypadkowym zniszczeniem. Bieżące księgi rachunkowe są przechowywane w tzw. szyfrowanej chmurze danych.

6.      Zestawienia i kontrola kosztów. Kancelaria prowadząca księgowość jest w stanie podać w trakcie trwania miesiąca wysokość spodziewanych podatków oraz przygotować dokumentację do wymagań kredytowych banków i innych instytucji.

7.     Przy kontrolach z urzędów pracownik Kancelarii Podatkowej reprezentuje i pośredniczy w wymianie informacji pomiędzy urzędem a przedsiębiorcą. Biuro rachunkowe wyjaśnia i pomaga w sprawnym i szybkim zakończeniu postępowań.

8.    Kancelaria podatkowa doradza w zakresie inwestycji, kosztów czy zasad amortyzacji.

9.     Kadry i płace – pełna obsługa.

 

Korzystanie z biura rachunkowego to zestaw samych korzyści dla przedsiębiorcy. Dzięki niemu przedsiębiorca będzie miał więcej wolnego czasu dla siebie i najprawdopodobniej zaoszczędzi pieniądze na podatkach.

Zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią Podatkową.

Z poważaniem
Piotr Schmidt.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz